{{Blog.cim}}

share

A „Reflektorfényben” a Profoto Blog sorozata, amelyben azokat a fiatal tehetségeket mutatják be, akiknek a képei mellett már ma sem lehet szó nélkül elmenni, holnap pedig már talán mindenhol az ő munkáikat fogjuk látni. Ezúttal egy magyar alkotó, Borsi Flóra mesél ismert és elismert „Animeyed” című projektjéről, bemutatja a legutóbbi munkáit, és elmondja, hogy melyek állnak legközelebb a szívéhez. Flórával Jens-Linus Lundgren-Widén beszélgetett.


Ha még nem találkoztál Borsi Flóra lélegzetelállítóprojektjével, amely az Animeyed címet viseli, akkor itt az idő, hogymegismerkedj ezzel a különleges tehetségű fotóssal és a munkáival. Egyszerű, detalálékony elv mentén építi a fotósorozatát.

Önmagát használva modellként, és bevetve páratlan Photoshop-tudását,Flóra olyan portrékat hoz létre, amelyeken állatokkal pózol, összemosva azállat és az ember testtartását és kifejeződő személyiségüket. Flóra képei olyanhatásosak, hogy szinte új műfajt teremtett velük – sokan utánozzák is már.

Mindannyian állatokvagyunk

Az Animeyed projekttel Flóra az emberi identitás kérdésébenszeretne elmerülni, és az állatok és emberek közötti kapcsolatot kutatja.„Szeretem az állatokat, és azt a szépséget, amit ők jelentenek számunkra. Alegtöbb embernek tetszenek a csinos arcok és szép testek, de más fajokkal nemfoglalkoznak, csak az emberekkel.”

„Azt szerettem volna megmutatni, hogy mennyire hasonlóakvagyunk hozzájuk, és mégis mennyire különlegesek ők. Fel szerettem volna hívnia figyelmet az egyedi külsejükre és a létük fontosságára. Ugyanannyi joguk vanarra, hogy szabadon éljenek ezen a bolygón, mint amennyi nekünk. Felismertem,mennyire tökéletes a természet. Olyan képeket próbálok létrehozni, amelyekutómunka nélkülinek tűnnek, még akkor is, ha valójában hosszú képszerkesztésvezetett a végeredményhez.”

Egy kép Borsi Flóra Animeyed című sorozatából.

Még egy modell

Flóra korábban kizárólag stock fotókkal dolgozott, azönarcképét és az állatok portréját az utómunka során mosva össze egymással.Ezúttal azonban abban a luxusban volt része, hogy egy igazi, élő (bár nem túlvad) állattal fotózhatott. A kutyájával, Dezsővel.  

„Annyival egyszerűbb volt a saját fotóimmal dolgozni! Nemkellett átalakítanom az árnyékokat és a világítást, hogy passzoljanak azarcképemhez. 10 óra szerkesztés helyett csak 3 órányi utómunkám volt ezzel aképpel. Maga a fotózás pedig 1 órás volt. A korábbi képeimet nem tudtam volnastock fotók nélkül megoldani, hiszen nem volt otthon kígyóm vagy tengeri halam.Kénytelen voltam stock fotókat használni.”

De nemcsak az időhatékonyság miatt dolgozott most aháziállatával. „Azért szerettem volna Dezsővel fotózni ebben a sorozatban, merta szeretetről és gondoskodásról szól. Ebben az esetben az állatokhoz valóviszonyom végre valóságosabbá vált. Emögött a munkám mögött egy igazi,személyes történet van, és a hozzátartozó emlékek. Éppen ezért ez a kedvencemaz egész Animeyed projektből.”

Arra a kérdésre, hogy mikor ér majd ennek a projektnek avégére, ezt válaszolta: „Nem hiszem, hogy valaha is. Talán amikor már olyanmélyek lesznek a ráncaim, hogy nem tudom kiretusálni őket. Ez az egyetlenprojekt, amelyet még nem zártam le. Még.”

Flóra legközelebbi munkája festett arcokkal fog foglalkozni.Mint annyi más fotósorozatánál, a téma itt is az identitás és a smink lesz.

Egy kép Borsi Flóra Animeyed című sorozatából.

A felszerelés

1 x B1 To-Go Kit

1 x Softbox RFi 3’Octa

1 x RFi Speedring

1 x Air Remote TTL-C



Címkék:
A kért blogbejegyzés nem létezik, vagy időközben törölték.

Események

Események
Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

xMatyi Tibor 10 hónapja 0 hozzászólás
Események
Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

xSándor Anna több mint 1 éve 0 hozzászólás

Magazin

Inspiráció
Mesterségek Memoárja

Mesterségek Memoárja

Tripont több mint 1 éve 1 hozzászólás
Inspiráció
Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Tripont több mint 1 éve 0 hozzászólás