{{Blog.cim}}
HELLO! rendezvénysorozatunk első állomása Szeged volt, aminek helyszínéül a Light Factory Stúdiót választottuk. Már kora reggel éreztük, hogy ez a nap szenzációsan fog telni, hiszen majdnem 100 fő regisztrált eseményünkre. Köztük kezdő és mester fotósok és videósok valamint diákok - média és fotós tanulmányokat folytató hallgatók -. Sőt Szeged vonzáskörzetéből is érkeztek szép számban, volt aki azt mesélte a nap végén, hogy két órát utazott autóval, kora reggel kelt eseményünkön való részvételéért, de megérte, hiszen olyan profi gépeket foghatott a kezébe, sőt próbálhatott ki amilyeneket még életében soha. Arról is hallottunk, hogy bizony nagy szükség van nem csak Budapesten rendezni hasonló volumenű fotós videós összejöveteleket, hanem vidéken is nagyon fontos, hiszen Budapesten majdnem minden utcában vagy kerületben találkozhatnak szakmabeliek boltokkal, ahol kipróbálhatják álmaik fényképezőgépét mielőtt vásárlásra kerülne a sor, de vidéken az ilyen lehetőségek szűkösebbek, emiatt is jutott a Tripont Fotó és videó szaküzlete arra a konklúzióra, hogy bizony meglepjük az ország különböző pontjain élő embereket (három nagyobb várost Magyarországon) sokszínű programokkal, előadókkal, rengeteg professzionális márkával, workshoppal, no meg persze gyönyörű modellekkel, valamint a Tripont hozzáértő szakembereivel.
Fotósok videósok hosszú sorával indult az esemény a regisztrációs pultnál reggel 11:00-kor, de voltak akik már korábban érkeztek, hogy elsőként bejuthassanak. A regisztráció fél óra alatt lezajlott két kollégánk gyorsaságának hála, a vendégsereg a stúdióteremben izgatottan várakozott, amíg ügyvezetőigazgatónk be nem lépett a terembe. Ekkor megnyitotta a rendezvényt beszédével, ami a Tripont múltjára és jövőjére vezetett bennünket. Beszéde kitért a Tripont több éves tapasztalatára, sokrétegű szolgáltatásainkra, köztük a bérlési szolgáltatásunkra, 24 órás szállításunkra, a fotós és videó technikát hallgató diákok és kezdő fotósok mecénási álláspontunkra, valamint egyre bővülőbb termékpalettánkra aminek folyamatos bővülésével teljes körűen kiszolgáljuk a fotó- stúdió-, videótechnika, illetve a számítástechnika iránt érdeklődőket. A beszédét rá jellemző módon egy tréfás befejezéssel zárta, amit a résztvevők mosolya és nevetése követett és mindenkinek nagyon jó szórakozást kívánt a napra.
Első előadónk Fuisz Márió ételfotós volt, aki hittel vallja hogy egy jó ételfotózás bizony szellemi és fizikai igénybevételt is jelent, ami ezer apróságot befolyásol, ha jól akarja valaki csinálni. Az odaadó elkötelezettségét előadásában is érezhettük, nem csak elméleti tudását adta át egy-egy projektjének bemutatásával, hanem életszerű példákkal is bemutatta azokat mit, hogyan, miért érdemes csinálni és arra figyelni egy ételfotózás során. Valamint projektjeinek előadását követően bemutatta Nikon és egyéb eszközeit mit és miért, mikor szokott használni, ezeknek az eszközöknek a praktikáiról és használati tippjeiről is hallhattak a teli teremben ülők.
Ezután a vendégek leözönlöttek a stúdióteremben ahol Canon, Fuji, Nikon, Sony, Tamron objektíveinket és DJI, PhaseOne eszközeinket foghatták kézbe, tanulmányozhatták, valamint kérdéseikre választ kaphattak a magyarországi Nikon, Tamron és Sony márkák dedikált képviselőitől minden kérdésükre.
A rövid szünetet követte Lénárt Gábor kimerítő előadása a Canon gépekről és a velük való saját tapasztalatairól, amiket egybefűzött sikeres repülőgépes fotózásának bemutatásával és annak egyedi adottságainak érdekességeire. Külön kitért az úgy nevezett „Mit hordok a táskámban” témájára amiben bemutatta, hogy akár egészen egyszerű de többfunkciós fényképezőgépek is nagyon jó szolgálatot tesznek számára, ha nem egy több kilós objektívet szeretne a római nyaralására cipelni az ember.
Lénárt Gábor előadását is egy szünet követte, amikor is korlátlan catering vette kezdetét, így a sok újdonságokat hallottak után megéhezők is jól érezhették magukat finom pogácsáink, változatos szendvicseink kínálatából, sőt az édes szájúak is kielégíthették az édesség utáni vágyakozásaikat lekváros linzer, ishler és egyéb finomságok bűvöletében.
Ekkor már javában zajlott a workshop fotózásunk is a Light Factory Stúdió földszinti emeletén, ahol gyönyörű modellünk, művészi nevén Vyll, kedves de gyönyörű arcát fotózhatták Nanlite és Profoto studióvilágítás segítségével különböző beállásokban és pózokban.
A fotómodell fotózással szemben, a terem másik végében, pedig Fuisz Márió tartotta az ételfotózásban érdekelteknek izgalmas workhopját, ahol megmutatta élesben hogyan képes egy egyszerű sushiból kivételes kompozíciókkal, megvilágításokkal, no meg persze a megfelelő technikai fotós eszközökkel beszédre ösztönözni egy ételfotót.
Utolsó előtti előadónk Nagy Gábor volt, aki bámulatos izlandi felvételeit mutatta meg amiket Sony fényképezőgépével és videókamerájával rögzített. Az előadásra már csak Gábor személyisége miatt is érdemes volt beülni, hiszen olyan tisztán és egyenesen mutatta meg Izland gyönyörű de sokszor viszontagságokkal teli kalandos vidékeit amit még senki.
Ezt követte napunk legrövidebb szünete, amit Bedő Dániel előadása követett a PhaseOne-ról és az örökségvédelemről, avagy a Heritage-ról. Sokan nem gondolnák pedig az ipari és légi képalkotás szorosan összefonódik a fotózással és videózással, csak már egy sokkal tovább gondolt magasabb szinten, amiket Dani nagyon jól szemléltetett és felépített előadásában. A résztvevők egyenesen levoltak nyűgözve a leginnovatívabb képalkotó és örökségvédelmi megoldásokon, valamint a technikáktól amikkel analógból digitálisat tudunk készíteni így megörökítve a jövő nemzedékének hagyatékainkat, sőt mi, több akár megtartani vele annak lehetőségét, hogy 3D nyomtatással vagy épületek újraépítését a legapróbb kavicstól kezdve a legprecízebb módon legyen kivitelezve és újraépítve vagy újra gyártva, akár egy festmény. A teremben nagy csend honolt, kíváncsian figyelt mindenki Dani szavaira, aki a 20 000 pixel átfogású, kompakt gépektől kezdve a multispektrális vizsgálatokon, pilóta nélküli légijárműveken és 3D nyomtatáson túl betekintést adott nagyszabású projektjeikbe is.
A rendezvény során volt lehetőség Canon 200 pro nyomtatóval az eseményen készült képeket kinyomtatni fényképként amit a Canon szolgáltatott számunkra.
A rendezvényt 18:00-kor zártuk, de több érdeklődő is maradt fél órával rá a jó közösség és társaság miatt. Mindenki nagyon jól szórakozott, folyamatos eszmecserének hála egy komoly összetartó kis közösség gyűlt össze Szegeden, aminek mi nagyon örülünk és várjuk már, hogy jövőre is találkozhassunk!
Hozzászólás írása