{{Blog.cim}}

3. „Az egészet rosszul csinálom.”
Nincs olyan hogy rosszul elkészített fotó. Sok kezdő érzi azt, hogy nem alkalmas a fényképezésre, hogy nem érti a manuális beállításokat és használni sem tudja őket ebből adódóan. Sose essünk ebbe az elmecsapdába! Az auto mód nem egy rossz beállítási mód. Az auto mód egy nagyon jó kezdő lépés a fotózás megtanulásához. A legtöbb DSLR fényképezőgép több beállítási lehetőséget nyújt egészen az automata módtól a teljesen manuálisig. Minden lépésnél egyre nagyobb teret hagyunk magunknak a képbeállításokat illetően, majd legvégül teljesen kézzel állítjuk be gépünket. Ne feledkezzünk meg róla, hogy a végeredmény és a jól elkészített képek a fontosak. Az, hogy milyen beállításokkal dolgoztunk egyáltalán nem mérvadó.

4. „Sosem fogok úgy fényképezni, mint a profik.”
Emlékezzünk rá, hogy a profik is kezdők voltak valamikor!
Mindenki elkezdi valahol. Tanuljunk a profiktól. Használjuk a profi példaképeket inspiráló eszközként a gyakorláshoz és fejlődéshez egyaránt!

5. „Nem tehetem meg, hogy komoly szerkesztő programot vásároljak.”
A Photoshop lehet, hogy nem erősíti még az arzenálunkat, de akkor sem kell kétségbe esnünk, hiszen elég sok ingyenesen letölthető képszerkesztő program létezik már, ne adjuk fel a harcot, csak azért mert az Adobe termékekre éppen nem telik. A következő felsorolt programok is nyújtanak sok kreatív megoldást és lehetőséget.
CaptureOne, Windows Photo Gallery, iPhoto, Picasa, Gimp, PicMonkey

Végezetül, ne keressünk kifogásokat, hogy ezért és azért nem leszünk sosem jó fotósok. Mindig arccal álljunk a felmerülő problémák elé és kreatívan oldjuk meg azokat. Például, iratkozzunk be egy tanfolyamra, a Tripontban május elején indul épp egy kezdő csoport!
A cikk illusztrációjához használt képsorozat elemei a legújabb TIPA díjas Tamron objektívvel, a 14-150mm-es kis csodával készültek.
Kapcsolódó termékek
Mások hozzászólásai
Még nincs egy hozzászólás sem.
A kért blogbejegyzés nem létezik, vagy időközben törölték.
Hozzászólás írása