{{Blog.cim}}

share

Florian Krause német operatőr és fényfestő. Florian szenvedélye a fényfestés és annak fényképezése, szeret különböző stílusokkal kísérletezni, új technikákat felfedezni, mint például a kizárólag fénnyel való festés, a graffiti és a fényfestés kombinálása, legutóbbi projektjében pedig a drónokkal való fényfestés területén próbálta ki magát. Florian képei művészeti remekek és a street art mulandó alkotásainak dokumentációi is egyben.


Misegített, hogy a saját fényfestési stílusodat kifejleszd?

Aképesség, hogy egy elemlámpára ecsetként tudjak tekinteni,mellyel fényt adhattam a sötét tárgyakhoz a hosszú expozíciósidő mellett. Néha a fény, amellyel festettem olyan haloványnak éstörékenynek bizonyult, hogy nem mutatott jól abban a környezetben.A tükröződések nélkül a tárgyak laposnak és halottnak tűntek.Ezért a környezetet is fényfestéssel és színszűrővel láttamel, mintha a tárgy maga volna a fényforrás. Ez adja a képeimvarázsát.

Néhánymunkád dokumentum jellegű, melyben a nézőt bevezeted a street artés a graffiti világába. Miért fontos neked ez a téma?

Sohanem voltam aktív résztvevője a graffitik létrehozásának, decsodálom a cenzúrázatlan művészet eme formáját, ami bárkielőtt nyitva áll. Ezek az alkotások mulandóak, sok esetben csupána róluk készült képeken élnek tovább. A téma és az ehhezkapcsolódó fényképezési folyamat első látásra szerelem volt,sok éven át biztosította számomra a kreatív lendületet.


Hogyjött a drónokkal való fényfestés ötlete?

Ezaz élmény kicsit hasonlított arra, amikor az első DSLR gépemetmegvettem. A drónt először a filmezéshez szereztem be, de amikorszembejött velem a Lume Cube, megláttam a benne rejlő lehetőséget… A kis repülő kocka lehetőséget ad rá, hogy minden világításielképzelésemet megvalósítsam. Mint mindig, az új technológia újművészeti irányzatok kialakulását segíti elő.


Mesélnéla Csernobil projektről? Vannak olyan kedvenc ott készült képeid,amik miatt úgy érzed, hogy megérte belevágni?

ABane&Pest graffiti művész duó hívott el, hogy Pripyatelhagyott városában dokumentáljam a munkásságukat. 8 évesvoltam, amikor a csernobili katasztrófa történt, de még mindigélesen emlékszem rá.
A Bane&Pest fő témája, hogyhogyan regenerálódott a természet és hódította vissza aterületeit. A romos épületekből fák nőnek ki, az állatok pedigbirtokba vették a várost. Farkasok, medvék, szarvasok költözteka környékre és úgy tűnik, hogy semmi gondjuk nincs asugárzással. Amikor a vidámparkban fényképeztünk, hangos,ijesztő robajra lettünk figyelmesek: pár vadló jött megnézni,hogy mit csinálunk.
Ez volt az első alkalom, amikor a drónnalösszekötött Lume Cube-okat valódi projekt keretén belülhasználtam. A graffiti művészek előre kiválasztották a fotózáshelyszíneit, így nekem csak a megvilágításon kellett dolgoznom.

Avalóságban ez nem is volt olyan egyszerű, mint ahogyanelképzeltem. Az erős szél, erős vodka és a drónkalibrálhatatlanná vált iránytűje megnehezítettén a drónéjszakai irányítását. A képeken jól láthatóak a magas fák;az egyik ilyen fának lökte neki az erős szél a drónomat.Legalább 10 méter magasságból zuhant le, és tagadnám, ha aztmondanám, hogy nem volt látványos, ahogy a Lume Cube-okmegvilágították a fát, miközben ágról ágra estek le.Hihetetlen, de egy gyors javítás után a drón és a Lume Cube-okmáris újból készen álltak a felszállásra! A csernobili projektszámomra a hidat jelentette a graffiti fotózástól a drónmegvilágítású fotózásig.



Meséljnekünk a legutóbbi projektedről Izlandon!

Azelő pár sorozatnál fákat és kastélyokat fotóztam, de eszembejutott, hogy milyen tökéletes témaként szolgálnának a drónokkalmegvilágított jéghegyek. Hatalmas méretük, a tükröződések ésa lebegő jégtömb megvilágításának nehézségei: mindez olyanizgalmas kihívásnak ígérkezett, hogy muszáj volt kipróbálnom.

Amikormegérkeztem a gleccser lagúnába, közel s távol én voltam azegyetlen ember a környéken. A jég repedezésének hangja volt azegyetlen hang, ami hallatszott. Szerencsére a drónom és a LumeCube-ok nagyon jól teljesítettek még a jócskán nulla fok alattihidegben is. Lenyűgözött a látvány, amikor megláttam a jégtömbfölött repülő fényt. Ez az érzés csak fokozódott, amikor azelső kép megjelent a fényképezőgépem kijelzőjén.

Ajégtömbök hosszú expozícióval történő fotózásánálnehezítő körülmény, hogy a jégtömbök folyamatosan mozgásbanvannak. Az első fotóknál kicsit meg is lepődtem, hogy a tárgybemozdult. Ezért rövidebb expozíciós időt állítottam be ésvártam a nyugodtabb pillanatokra. Hallottam, ahogy a jég pattog ésmozog, mivel a lagúna összeköttetésben van a tengerrel és adagály lassan közeledett. A mozgást néha egy-egy nyugodt pillanatszakította meg, így lehetőségem volt éles képeket készíteni.De a végeredmény megérte a sok erőfeszítést!



Mittanácsolsz azoknak, akik most kezdenek bele a fényfestésbe?

ISO1000, f/11 és 20 másodperces záridő. Menj ki a szabadba alkonyatvagy pirkadat idején és figyelj a fehéregyensúlyra. És nemutolsósorban: élvezd, amit csinálsz!

Hogyankészült a kedvenc képed a Lume Cube-bal?

Afent leírt fényképezőgép beállításokkal, a Lume Cube-okatmaximális fényerősségre állítva lassan haladtam kifelé aképből a drónnal. Az expozíció elindítása után előszörlassan balról jobbra, majd fel és le irányítottam a drónt akörülbelül 20 méter széles és 10 méter magas jégtömb körül.A drón villogó LED fényeit leragasztottam feketeszigetelőszalaggal, majd elkezdtem kikísérletezni a Lume Cube-okszámára tökéletes szöget.


Acikk forrása itt található.
Képek forrása: Florian Krause
FlorianKrause munkásságáról bővebben saját oldalán olvashattok:
http://www.florian-krause.com/


Címkék:
A kért blogbejegyzés nem létezik, vagy időközben törölték.

Események

Események
Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

xMatyi Tibor 10 hónapja 0 hozzászólás
Események
Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

xSándor Anna több mint 1 éve 0 hozzászólás

Magazin

Inspiráció
Mesterségek Memoárja

Mesterségek Memoárja

Tripont több mint 1 éve 1 hozzászólás
Inspiráció
Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Tripont több mint 1 éve 0 hozzászólás