{{Blog.cim}}
Később egycsodálatos modern táncelőadást fotózhattunk. Itt lehetőségemvolt az új Profoto Fujifilm kioldót is kipróbálni.
A harmadikhelyszínen egy komplett videós setup várt minket (rigg, külsőmonitor, follow focus). Itt természetesen az új filmszimuláció azETERNA és az F-log előnyeiről hallhattunk egy rövidösszefoglalót. Az új X-H1 természetesen 4K rögzítésérealkalmas. Számomra a leglátványosabb a Full HD 120fps volt ezeknéla lassított felvételeknél lehet érezni hogy milyen jól működika beépített szenzor stabilizátor.
Videózás utánismét egy kis fotózás várt minket. Portré alanyaink egy csinoshölgy és egy karakteres arcú férfi modell volt. A helyszín erkélyéreannyira odasütött már a nap, hogy sem a modellek, sem a fotósoknem láttak túl sokat, jómagamnak szinte csak olyan képeketkészítettem a modellről, ahol csukva van a szeme, de ez talán nemvon le sokat a képek értékéből, hiszen itt most nem ez volt a főszempont.
A sajtó esemény után még volt időm egy kicsit Lisszabonbancsavarogni, ráadásul a gépek az esti búcsúvacsoráig nálunk voltak.Lisszabon lüktetése és egyedi stílusa engem nagyon megfogott; midenfotósnak, csak ajánlani tudom, mert itt biztos, hogy talál témát.
Szeretném mégegyszer megköszönni a Fujifilm magyarországi képviseletének alehetőséget, hogy részt vehettem ezen a remek sajtó eseményen.
Cikk szerzője és a képek készítője: UroCsa
Kapcsolódó termékek:
Hozzászólás írása