A Panasonic a 2018-as Photokinán robbantotta a bombáját, ráadásul többedmagával. A Leicával és a Sigmával együtt ugyanis bejelentettek egy szövetséget, amely a Leica által kidolgozott és korábban is alkalmazott L-bajonett köré épül. A három résztvevő cég deklarálta, hogy egymással kompatibilis, L-bajonettes full-frame vázakat és objektíveket készít. A Panasonic be is mutatta első két kameráját, az S1-et és az S1R-t, a vázakról azonban akkor még nem közöltek semmilyen közelebbi információt. Most elérkezett a sajtóbejelentés, így minden részlet ismertté vált. A 24,2 megapixeles S1-et elsődlegesen a videósoknak szánta a cég, ennek megfelelően a szenzor teljes szélességéből kiolvasott, túlmintavételezett 4K/30p videókat tud rögzíteni 10-bit HLG módban, egy plusz upgrade opcióval pedig a 10-bit 4:2:2 felvétel is elérhető vele. ISO tartománya 100-51 200, amely kiterjeszthető ISO 50 és ISO 204 800 közé. Az S1R-t inkább a fotósoknak szánták, 47,3 megapixeles felbontása a legnagyobbak közé tartozik a piacon. A magasabb felbontásnak megfelelően itt némileg szűkebb az elérhető ISO tartomány is, ez alaphelyzetben ISO 100 és 25 600, kiterjesztve ISO 50 és 51 200 közötti értékeket jelent.
A szenzoroktól és az azokkal szorosan összefüggő paraméterektől eltekintve a két váz azonos. Mindkettőre jellemző a strapabíró, időjárásálló kivitel. A méret és a tömegadatok is ezt támasztják alá, úgy tűnik, hogy a Panasonic nem kicsi, hanem jó fogású, masszív kamerát akart építeni. Közös az öttengelyes szenzormozgatásos képstabilizátor, amely 5,5 fényértéknyit képes kompenzálni és a szintén a képérzékelő eltolására épülő felbontásnövelő mód is. Az S1 esetében ez 96 megapixeles, az S1R esetében 187 megapixeles nyers fájlokat eredményez. Az autofókusz rendszer az ebben a kategóriában piacon lévő megoldásokkal szemben nem fázisdetektoros, hanem kizárólag kontrasztérzékelős elvű. Itt is működik azonban a cég Micro FourThirds kameráinál kidolgozott DFD (Depth From Defocus) technológia, azaz a kamerák ismerve az objektívek képalkotási karakterisztikáit, még életlen kép esetén is el tudják dönteni, hogy merre és hogy mennyit kell forgatni az élességállító motort, így a Panasonic szerint megfelelően gyors lehet a beállítás. Az AF-rendszer másodpercenként 480-szor képes mérni és beavatkozni. Ezen felül a vázakban gépi tanulás alapú témafelismerő algoritmus is dolgozik, amely a témakövető módokban javítja jelentősen a hatékonyságot. Mindkét váz 6 kép/s-os sorozatfelvételre képes követő AF-el, rögzített fókusszal ez az érték 9 kép/s-ra növekszik.
A kamerákban kettős kártyafoglalat található, egy XQD és egy SD kártya helyezhető el, az akkumulátor a CIPA szabvány szerinti mérési eljárással tesztelve 360, illetve 380 felvételre elegendő energiát képes tárolni, de a saját töltő mellett akár USB csatlakozáson keresztül is újratölthető. A kamerákhoz elsőként egy 50mm-es f/1,4-es alap, egy 70-200mm-es f/4-es stabilizátoros telezoom és egy 24-105mm-es f/4-es, szintén stabilizátoros macro zoom jelent meg. Ezeken kívül természetesen használhatók hozzájuk a jelenleg kapható Leica L objektívek is, és a közeljövőben várható, hogy a Sigma is jelentkezik a maga első L-kompatibilis termékeivel.