{{Blog.cim}}

share

A Hasselblad gyár 1841 óta működik a svédországi Göteborgban, de csak 100 évvel később, 1941-ben kezdett el fényképezőgép gyártással foglalkozni. A mai központban készülnek a H sorozat fényképezőgépei és az új X1D tükör nélküli modellek is.


Azeddigi XCD objektívek a 20mm-es egységet használták, de a 80mm-esXCD modell már f/2-nél nagyobb maximális blendével rendelkezikmajd, így ebben már helyt kap a nagyobb zárszerkezet is.


Egydolgozó feladata, hogy a zárszerkezet kioldójának feszítettségétmérje. Az évek alatt nagy gyakorlatot szerzett ebben, így márcsupán hüvelykujját használva is meg tudja állapítani, hogymegfelelő-e a feszítettség. Ha úgy gondolja, megfelelő abeállítás, egy eszközzel megméri, hogy megérzései helyesekvoltak-e.


Mindenegyes zárszerkezet pontosságát és teljesítményükegyenletességét sugárkollimátorral több alkalommal tesztelik,ahogyan a zársebességet is. Ha a vizsgált darab nem felel meg azelvárásoknak, a műszerész megjavítja vagy visszaküldifelülvizsgálatra.


Készülaz A6D légi kamera. A hátlapba kerül az 50MP-es szenzor egység, afeldolgozó és egy irányító nyáklap is, valamint egy meglepőennagy, 32GB-os SD kártya is, mely a kalibrációs és firmwarefájlokat tárolja.



Itta HTS 1.5 „tilt and shift” (billenő, eltolható) adapterénekösszeszerelését láthatjuk. Az adapter biztosítja a hat nagyformátumú Hasselblad fényképezőgép H-rendszerének működését.Ez lehetővé teszi az akár 18mm-es eltolódást mindkét iránybanés 10°-os dőlésszöget, míg vastagságának köszönhetően agyújtótávolságot körülbelül másfélszeresére növeli.


Atükör és a szenzor között a H-rendszereknél egy kiegészítőzárszerkezet kapott helyet, melynek tökéletes működéséhezpontosan beállított feszítettségre van szükség. Isméthangsúlyozzuk: ezt az alkatrészt kézzel szerelik össze éstesztelik érzékenységét. A dolgozó, akinek a tesztelés afeladata több hónap elteltével vált képessé arra, hogy századospontossággal meg tudja állapítani a helyes feszítettségettapintás alapján.


AH6D alumínium háza egy közeli öntödében készül, és szinteteljesen azonos a H1 házzal. A váz legtöbb alkotóeleme szinténSvédországban készül.


H6Dvázak várnak a mechanikai tesztelésre és bemérésre. A vázakhossza maximum 0,02 mm-el térhet el egymástól, hogy az autofókusztökéletesen működjön. A mérés után minden vázat egy fémtömbhöz rögzítenek, majd kalibrálják a szenzort. Ezzel amódszerrel tudja a gyár a True Focus technológiát elérni (atechnológia segítségével a gép a fókuszpont rögzítése utániújrakomponálás esetén érzékeli az elmozdulás szögét, ebbőlpedig kiszámolja az élességi sík változását és korrigálja azújrakomponálásból fakadó fókusz eltérést).


Egytiszta szobában minden egyes H6D-t egy kalibrálási eljárásnakvetnek alá. Először a szenzort és a szűrőket tisztítják meg,míg tökéletesen szennyeződés- és foltmentesek lesznek. Ezutánellenőrzik a szenzort, hogy mentes-e a pixelhibáktól, valamintmérik a szín karakterisztikát, dinamikatartományt és afényérzékenységet.  


AH6D fényképezőgépek saját beépített kalibrálóprogrammalrendelkeznek, a kalibrálási adatok egy belső könyvtárbankerülnek elmentésre, és bármikor előhívhatóak. A vázakkalibrálása körülbelül egy órát vesz igénybe.



Azösszeszerelés után egy sornyi mechanikai és rendszerteszten esnekát a gépek, mely a tökéletes működét garantálja. Aműszerészek minden modellel több képet készítenek, miközben akülönböző funkciókat ellenőrzik.



Ahosszú, fekete dobozba néző dolgozó azt ellenőrzi, hogy a hátsóLCD panel széleinél nem szivárog-e ki a fény.



Aszínválaszt rögzítik és beállítják, így érik el a tökéletes„Hasselblad Color” színt. A H6D-hez hasonlóan az X1D váz isrendelkezik egyedi beépített kalibráló rendszerrel, mely a belsőmemóriára van feltöltve. A kalibrálás során mindenfényképezőgép körülbelül 700 képet készít.



Aképen a kalibrálást láthatjuk, a monitoron azokat akarakterisztikákat láthatjuk, melynek ebben az esetben még nemfelel meg teljes mértékben a vizsgált szenzor, így még továbbibeállításokon kell átesnie.



Afolyamat utolsó állomásán erős fénnyel megvilágítva, nagyítóalatt vizsgálják a kész gépeket mielőtt elhagyják a gyárat.Minden egyes modellt alaposan megtisztítanak, políroznak,végigdörzsölnek, egyetlen porszem vagy folt sem kerüli el aszakavatott szemeket. Végül a gépeket dobozolják és a világkülönböző pontjaira szállítják.



Cikk és képek forrása itt található.
Címkék:
A kért blogbejegyzés nem létezik, vagy időközben törölték.

Események

Események
Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

Nikon Z6 III tesztnap a Tripontban - Perger Viki előadás

xMatyi Tibor 10 hónapja 0 hozzászólás
Események
Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

Fujifilm-nap a Tripontban - Összefoglaló

xSándor Anna több mint 1 éve 0 hozzászólás

Magazin

Inspiráció
Mesterségek Memoárja

Mesterségek Memoárja

Tripont több mint 1 éve 1 hozzászólás
Inspiráció
Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Nőnapi kérdezz-felelek fotósokkal – Borzi Vivien

Tripont több mint 1 éve 0 hozzászólás